SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Östra Torp GF

Vi söker nya styrelsemedlemmar


Har du barn i föreningen och skulle vilja engagera dig? Har du inte riktigt tid för tränarrollen eller känner kanske att dina styrkor ligger i andra områden? Kanske har du inte alls någon anknytning till föreningen utan är en gammal styrelseräv utan lya att jobba i? Kanske kan det här vara något för Dig, oavsett anledning?


Östra Torp GF är Sveriges sydligaste gymnastikföreningmed bred verksamhet inom både vuxenträning samt barn- och ungdomsgymnastik. 


På vuxensidan sysslar vi med styrka och kondition och på barn- och ungdomssidan heter idrotten truppgymnastik. Vi tränar och tävlar i lag, och grenarna heter trampett, tumbling och fristående. Våra medlemmar är från 4 år till 90+.


Vi är en stabil och välfungerande förening, har god ekonomi samt framtidsvisioner. De planer och drömmar vi närt i föreningen så här långt har vi lyckats genomföra, men vi vill ju så mycket mer. Det är i den situationen som vi nu befinner oss och känner att vi skulle behöva tillskott i styrelsen.


Så känner du att du är en person som:

• Vill hjälpa till att driva en förening
• Har någon timme över i veckan
• Är ansvarstagande, driven och engagerad i det du gör
• Vill bli en del av en fantastisk förening och göra skillnad i människors liv

Då skulle vi bli jätteglada om du ville höra av dig till oss!

Allt vi gör i föreningen är ideellt arbete och det är medlemmarnas glädje som driver oss.


Vi hörs!

Styrelsen

Östra Torp GF

 

Styrelsen

Ordförande: 

Maria Hjern (Ansvarig läger, tävling)

070-626 95 07, maria.hjern@telia.com


Vice ordförande:

Stefan Borgshammar (Ansvarig uppvisning)

070-320 85 55, stefan.borgshammar@telia.com 


Sekreterare:

Annika Karlberg 

070-462 66 84, annika.h.karlberg@gmail.com 

 

Kassör: 

Anna Fransson 

0734-24 63 31, 041029342@telia.com

 

Ledamöter:

Caroline Abraham

073-324 49 49, familjenabraham@telia.com


Anette Gislander (Ansvarig uppvisning)

073-401 41 41, husetgislander@gmail.com


Dennis Rasmussen Lindahl (Ansvarig redskap)

073-153 93 99, dennis.l.rasmussen@gmail.com


Suppleant 

Per Kestola 

072-995 91 82 kestola@hotmail.com


Repr. i Östra Torp Alliansförening:

Maria Hjern                         

 

Revisorer:

Petra Espert, petra@espert.se                                   


Valberedning

Magnus Hjern, magnus.hjern@telia.com       


Föreningens e-postadress: 

ostratorpgf@gmail.com

 
Våra sponsorer
VÅRA FÖRENINGSKLÄDER KÖPER VI HOS:
Gräsroten